opiekunka osób starszych niemcy

Opieka osób starszych, poznaj zalety pracy w Monachium

Praca dla opiekunek w Niemczech jest bardzo popularna. To kraj, gdzie zapotrzebowanie do pracy w opiece jest ogromne. W związku z tym i ofert pracy jest mnóstwo, a Ty jako opiekunka do osób starszych możesz w nich przebierać. Dlatego warto poświęcić chwilę także na dowiedzenie się czegoś, o najważniejszych miastach w Niemczech, aby wybrać najlepszą opcję dla siebie.

Interesuje Cię praca dla opiekunek w Niemczech? Nie wiesz, który rejon w Niemczech wybrać? Poznaj jedno z największych i najciekawszych miast, w jakich możesz zamieszkać – Monachium.

 

Monachium – podstawowe informacje

 

Monachium jest stolicą i najludniejszym miastem niemieckiego landu Bawarii. Liczące 1 558 395 mieszkańców na dzień 31 lipca 2020 roku jest trzecim co do wielkości miastem w Niemczech, po Berlinie i Hamburgu i jednocześnie jedenastym co do wielkości miastem w Unii Europejskiej. Region metropolitalny miasta zamieszkuje 6 milionów ludzi. Rozciągające się nad brzegiem rzeki Isar (dopływ Dunaju) na północ od Alp Bawarskich, Monachium jest siedzibą bawarskiego regionu administracyjnego Górnej Bawarii. Monachium jest drugim co do wielkości miastem w bawarskim obszarze dialektu, po stolicy Austrii Wiedniu.

Obecnie Monachium jest globalnym centrum sztuki, nauki, technologii, finansów, kultury, innowacji i turystyki i szczyci się bardzo wysokim standardem i jakością życia, osiągając pierwsze miejsce w Niemczech i trzecie na świecie według badania Mercer z 2018 r. Monachium jest konsekwentnie klasyfikowane jako jedno z najdroższych miast w Niemczech pod względem cen nieruchomości i kosztów wynajmu.

opiekunka osób starszych niemcy

Co warto zobaczyć w Monachium?

To niemalże tysiącletnie miasto obfituje w zabytki i pomniki historyczne, a także centra kultury i rozrywki. Oto miejsca, których nie możesz przeoczyć.

Nowy Ratusz w Monachium

Opieka osób starszych to wspaniała branża, która pozwoli Ci żyć w najpiękniejszych miejscach Niemiec. Jeśli przemawia do Ciebie praca w Monachium, to koniecznie odwiedź położony w centrum na Marienplatz Nowy Ratusz. To piękne Gotyckie cudo w stylu Revival i zabytek godny miasta.

Ogród Angielski

Ogród Angielski w Monachium to ogromny i malowniczy naturalny park usytuowany w samym sercu Monachium, wzdłuż przecinającej miasto rzeki Izary. Jego historia sięga osiemnastego wieku i od tego czasu to miejsce cieszy się popularnością wśród mieszkańców oraz turystów. To idealne miejsce, żeby rozprostować kości po pracy i spacerować z podopiecznym, a gdy już trochę się zmęczycie, możecie wstąpić do kawiarni na tradycyjną Japońską herbatę.

Katedra Najświętszej Maryi Panny w Monachium

Katedra Najświętszej Maryi Panny w Monachium (niem. Frauenkirche) to główna świątynia miasta, a od 1821 kościół katedralny arcybiskupstwa Monachium i Fryzyngi. Ten wspaniały budynek usytuowany jest w monachijskim Starym Mieście, w pobliżu Marienplatz. Charakterystycznymi elementami katedry są 99-metrowe wieże nakryte renesansowymi cebulastymi hełmami, z których rozpościera się widok na całe miasto i okolice.

Obecna świątynia jest trzecią na tym miejscu, powstała na miejscu XIII wiecznej kaplicy i romańskiej bazyliki. Część historycznego wyposażenia zachowała się do dziś, między innymi, dzieła znanych artystów z Bawarii m.in. stalle z rzeźbami Erasmusa Grassera,  ołtarze  z dziełami malarskimi Jana Polaka i rzeźby Hansa Leinbergera.

praca dla opiekunek w niemczech

Praca: Monachium – Opieka osób starszych w Monachium

Interesuje Cię praca dla opiekunek w Niemczech? Nie jesteś pewna, w której części kraju chciałabyś mieszkać? Poznaj zalety życia w Monachium i podejmij świadomą decyzję.

Opieka osób starszych w Monachium – zalety

Poniżej znajdziesz najważniejsze zalety z jakimi wiąże się opieka osób starszych w Monachium. Dlaczego warto wybrać to miejsce?

Miasto możliwości

Bawaria to jedna z najbogatszych części Niemiec, a jego stolica obfituje w nowe możliwości biznesowe. To jedno z centrów niemieckiej finansjery i produkcji. W Monachium naprawdę rozwiniesz swoją karierę.

Dostęp do kultury

Monachium to prawdziwa stolica kultury i rozrywki. Znajdziesz tam tysiące kin, sali koncertowych, teatrów, parków, muzeów, galerii sztuki, koncertów i innych wydarzeń kulturalnych, które możesz odwiedzać sama, albo z podopiecznym. W tym mieście po prostu nie można się nudzić!

Polska społeczność

Praca dla opiekunek w Niemczech wiąże się z wieloma wyzwaniami. Jednym z nich jest bezsprzecznie przeprowadzka do nieznanego kraju, często do oddalonych od cywilizacji miejsc. W związku z tym opiekunki osób starszych często czują się samotne.

W Monachium tak nie będzie! To pełne życia miasto. Aktywnie działają tam polskie społeczności, a ludzie są otwarci na nowe znajomości. Gwarantujemy, że tam znajdziesz swoich towarzyszy.

opieka osób starszych

 

Opieka osób starszych w Monachium – podsumowanie

 

Jeśli myślisz o rozpoczęciu kariery jako opiekunka do osób starszych w Niemczech, to Monachium zdecydowanie powinno znaleźć się wysoko na Twojej liście potencjalnych lokalizacji. Dlaczego? Z wielu względów. Spośród najważniejszych można wymienić wspaniałą tętniącą życiem atmosferę wielkiego miasta, piękne widoki i zabytki, multum miejsc, które możesz odwiedzić oraz aktywną, polską społeczność.

Przekonana? Tak? To teraz zerknij na nasze oferty pracy, jako opiekunka seniorów w Monachium –  opiekunka osób starszych Niemcy.