Praca opiekunki w Niemczech

osoba starsza

Samotność seniorów – Jak możemy pomóc?

Coraz większym problem staje się samotność seniorów, którzy często nie mają się do kogo odezwać. W tym artykule przedstawimy propozycję, jak można pomóc starszej osamotnionej osobie. Odpowiemy również na pytanie, jakie czynniki wpływają na samotność wśród seniorów.
Opieka za granicą

Pierwszy wyjazd do pracy w opiece w Niemczech. Jak się przygotować?

Przed Tobą pierwszy wyjazd do pracy w opiece - Niemcy? Stresuje Cię czas przygotowywania? Nic się nie martw. Wystarczy pamięć o kilku rzeczach i pozytywne nastawienie, aby wyjazdy był przyjemny, przepełniony podekscytowaniem, a nie strachem.
Miasto w Niemczech

Różnice kulturowe Polska – Niemcy

Niemcy leżą po zachodniej granicy Polski. Warszawę i Berlin dzieli zaledwie 7 godzin jazdy samochodem. Mimo tak bliskiej odległości można dostrzec różnice kulturowe Polska - Niemcy. Warto przed wyjazdem do pracy poznać niemieckie zwyczaje, aby uniknąć zaskoczenia.
Opiekunka osoby starszej

Najważniejsze informacje o pracy opiekunki osób starszych

Zastanawiasz się, czy opiekunka do osoby starszej to zawód dla Ciebie? Poznaj, jak wygląda normalny dzień w opiece nad seniorem. Być może już wkrótce to Ty, staniesz się kimś wyjątkowym dla starszej osoby.
inkontynencja

Inkontynencja u osoby starszej – ważne wskazówki

Jedną z głównych niedyspozycji osób starszych jest inkontynencja, czyli po prostu nietrzymanie moczu. Poznaj krótki poradnik dla opiekunek, dzięki któremu poznasz przyczyny tej częstej dolegliwości oraz szereg sposobów na poprawę komfortu seniorów.

Praca na czarno – zagrożenia i ryzyko

Praca na czarno jest częstą praktyką wśród osób decydujących się na zagraniczny wyjazd. Warto jednak pamiętać, że profesjonalna agencja zatrudniająca opiekunki osób starszych, nie praktykuje takich metod współpracy. Sprawdź, co ryzykujesz!
biegunka u starszej osoby

Jak zatrzymać biegunkę u starszej osoby?

Kontakt i współpraca z seniorami wymaga szczególnej ostrożności i zastosowania dodatkowych środków zapobiegawczych. Jednym z takich narzędzie jest właśnie odpowiednia dieta. Dowiedz się, co warto serwować i jak zatrzymać biegunkę u starszej osoby. Lektura obowiązkowa!
demencja starcza

Demencja starcza a agresja – jak radzić sobie z podopiecznym?

Demencja starcza może doprowadzić do wielu zachowań naszego podopiecznego – również agresji. Właśnie dlatego proces opieki wymaga szczególnych rozwiązań i technik, które zapewnią skuteczność naszych starań. Sprawdź, jak należy postępować.
brak apetytu u seniora

Jak radzić sobie z brakiem apetytu u seniora?

Zaspokojenie głodu to potrzeba fizjologiczna człowieka. Brak apetytu u starszej osoby powoduje problemy zdrowotne. Walczysz o silnego i zdrowego seniora? Znamy sposoby, jak zachęcić starsze osoby do spożywania posiłków.
praca w opiece w Niemczech

Dlaczego warto wyjeżdżać do pracy w okresie świątecznym?

Okres świąteczny jest bardzo wyjątkowym okresem, także ze względu na przyciągające oferty zawodowe. Praca w opiece w Niemczech to nie tylko zachęcające stawki. Dołącz do agencji My Care Friend i sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!