opiekunka do osoby starszej

Jak przebiega rekrutacja do pracy w opiece w Niemczech?

Każdy zawód, w zależności od indywidualnego charakteru i specyfiki funkcjonowania, posiada zestaw nieodzownych zastrzeżeń oraz oczekiwań. Opiekunka do osoby starszej również powinna prezentować postawę, dzięki której możliwe jest zapewnienie pełnowartościowej opieki nad seniorami. Jak wygląda proces rekrutacyjny? Czytaj dalej!

Praca w opiece, Niemcy – jak się przygotować do rozmowy?

Właściwe zmobilizowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej zwiększy Twoją pewność siebie, a także wzmocni szansę na pozytywną weryfikację profilu kandydata. Z całą pewnością warto zadbać o wszelkie warunki techniczne, które mogą wpłynąć na jakość konwersacji.

Termin rozmowy powinien być dogodny dla każdej ze stron. Pamiętaj, żeby zarezerwować sobie odpowiednią ilość czasu, aby komfortowo i spokojnie odpowiedzieć na zadawane pytanie, ale także samemu rozwiać wszelkie wątpliwości. Praca opiekunki w Niemczech może być źródłem wielu niepewności, zapytań, a także niejasności. Zagadnienia, które budzą Twoją ciekawość, mogą być zróżnicowane i dotyczyć warunków finansowych, kwestii zatrudnienia oraz warunków samej pracy. Nasi rekruterzy czekają na Ciebie!

Bardzo istotne są też czynniki dobrego i swobodnego połączenia. Miejsce przedstawienia kandydatury nie powinno generować hałasu, ani innych trudności związanych z planowaną komunikacją.

Taka organizacja przynosi jeszcze jedną korzyść- spokój i opanowanie. Opiekunka dla osoby starszej powinna posiadać umiejętność opanowania emocji. Nowe środowisko, nieznany kraj, ludzie oraz nietypowe sytuacje związane z pomocą pacjentowi, mogą generować stres lub niepokój. Rozmowa telefoniczna jest szansą na sprawdzenie takiej predyspozycji, a dla Ciebie stanowi potwierdzenie, że poradzisz sobie z każdymi przeciwnościami!

praca opiekunki w niemczech

Praca opiekunki w Niemczech – kwalifikacje

Istnieje kilka głównych kompetencji, dzięki którym bezproblemowo zaliczysz wszystkie etapy rekrutacji. Pamiętaj, aby cechy i specjalności opisać z zachowaniem szczerości i stanu rzeczywistego. Umożliwia to adekwatne dopasowanie konkretnej oferty do kandydata i zapobiega ryzyku nieprzyjemnych sytuacji w miejscu pracy.

Pierwszą wartością jest biegłość posługiwania się językiem niemieckim. Rekruterzy zweryfikują, co najmniej podstawową znajomość, ale warto być świadomym, że wyższy stopień zaawansowania oznacza korzystniejszą i bardziej atrakcyjną propozycję. Twoim marzeniem jest praca w opiece, Niemcy nie są jednak krajem, w którym nie czujesz się pewnie podczas rozmowy? Wykorzystaj czas wolny na podszkolenie swoich umiejętności językowych!

Kolejny aspekt dotyczy predyspozycji interpersonalnych, które bezpośrednio nawiązują do charakteru i osobowości. Każda interakcja z ludźmi wymaga odpowiedniego zestawu cech i nastawienia, a opiekunka do osoby starszej musi być przykładem do naśladowania w tej kwestii. Empatia, cierpliwość, radość i chęć pomocy innemu człowiekowi – jeżeli te wzorce idealnie opisują Twoją osobę, jesteś doskonałym kandydatem!

Podczas wywiadu, warto wspomnieć o wszelkich posiadanych certyfikatach, kursach i szkoleniach lub doświadczeniach, które mogą pomóc w przyszłym zawodzie. Przy niektórych ofertach szczególnie istotny jest fakt posiadania prawa jazdy, ponieważ niektórzy z seniorów uczęszczają na regularne wizyty lekarskie.

praca w opiece niemcy

Opiekunka do osoby starszej – proces rekrutacji

Wiesz już, jak przygotować się do konwersacji oraz znasz przydatne kwalifikacje. Jak wygląda sama procedura rekrutacyjna? Oto kilka prostych kroków:

  • Zgłoszenie kandydatury – ten punkt nie wiąże się jeszcze z wyborem oferty, ale jedynie informuje nas o chęci podjęcia współpracy. Forma aplikacji jest dowolna i dopasowana do kandydata: wizyta osobista, rozmowa telefoniczna (+48 71 724 20 06), e-mail (info@mycarefriend.pl) zgłoszeniowy lub formularz na stronie internetowej.
  • Rozmowa kwalifikacyjna – czyli wzajemny proces, który został już wspomniany. Rekruter pozyskuje informacje o zdobytym doświadczeniu, umiejętnościach, znajomości języka obcego, ale również na temat oczekiwań, które ma opiekunka do osoby starszej (preferowane zarobki, specyfika zlecenia). W zamian, pracownik agencji powiadamia o  funkcjonowaniu firmy, zasadach zatrudniania oraz potrzebnych wymaganiach.
  • Propozycje pracy – następuje przedstawienie kilku konkretnych zleceń, które zostały dopasowane pod względem zgodności z przekazanymi ustaleniami. Wybierz zadanie, które najbardziej Cię zadowala!
  • Zawarcie umowy – fizyczny zestaw dokumentów dostarczy opłacony przez agencję kurier – wystarczy podpisać i odesłać komplet na adres firmy. Prosto, bez ryzyka i zbędnej biurokracji!
  • Niezbędne formalności – zajmiemy się wszystkimi czynnościami, które zagwarantują bezpieczny wyjazd i pełen pakiet świadczeń: ZUS, NFZ, karta EKUZ. Wyruszasz w dogodnym dla Ciebie terminie, a praca opiekunki w Niemczech jest doglądana przez czujną opiekę osobistego koordynatora.