opieka osób starszych

Opieka osób starszych jako pewne źródło zarobków

Opieka dla osób starszych to zawód, który zyskuje popularność w dobie szybko starzejącego się społeczeństwa. Problem dotyka krajów wysoko rozwiniętych (w Europie, Australii oraz Ameryce Północnej), w których ujemny przyrost naturalny szczególnie daje się we znaki. Nic dziwnego, że zapotrzebowanie na opiekunki seniora stale rośnie. U naszych zachodnich sąsiadów proces starzenia się ludności jest wyjątkowo dynamiczny, ponad 20% obywateli skończyło tam 67 rok życia.

Opieka osób starszych w Niemczech oraz Austrii to zawód z przyszłością, a elastyczna forma zatrudnienia oraz wysokie zarobki tylko zachęcają do szybkiego podjęcia zatrudnienia.

Praca w Austrii – opieka osób starszych

Polacy od lat wyjeżdżają do Niemiec w poszukiwaniu zatrudnienia, a co za tym idzie lepszego życia. Opieka seniora za zachodnią granicą to jedna z najbardziej popularnych form dodatkowego zarobku. Jest to zawód cechujący się dużą odpowiedzialnością, ale również olbrzymią satysfakcją. Pomoc osobie starszej to szlachetny gest, na który decydują się nieliczni. W niektórych przypadkach podopieczny jest od nas całkowicie uzależniony, a my dajemy mu poczucie bezpieczeństwa, obdarzamy go ciepłem i dotrzymujemy towarzystwa.

Wszystkie stresy i ewentualne chwilowe niedogodności będą wynagrodzone atrakcyjnymi warunkami oraz wysoką wypłatą. Szukając pracy, warto poszerzyć horyzonty i wpisać w wyszukiwarkę „praca w Austrii opieka osób starszych”. W Austrii opiekunka osób starszych zarobi nawet 10 500 miesięcznie na rękę. To nawet dwa tysiące więcej niż oferują agencje działające na terenie Niemiec. Dodatkowym atutem jest możliwość rozwoju osobistego, poszerzania swoich kompetencji, bliższego poznania obcej kultury oraz oczywiście szlifowania umiejętności językowych.

opieka dla osób starszych

Opieka dla osób starszych – elastyczność zatrudnienia

Wbrew powszechnie panującemu przeświadczeniu opieka osób starszych w Niemczech i Austrii to zajęcia atrakcyjne dla wszystkich. My Care Friend w ofertach pracy nigdy nie określamy wieku opiekunki. Oznacza to, że szansę na zatrudnienie ma każdy niezależnie od wieku. Ze względu na specyfikę opieki seniora za granicą, współpracę można podjąć nawet okres 2 miesięcy. Jest to atrakcyjne rozwiązanie na dodatkowy wakacyjny zarobek dla studentów, nauczycieli czy przedszkolanek.

W zależności od indywidualnych preferencji My Care Friend daje możliwość podjęcia pracy na dłużej. Taka długofalowa współpraca będzie gratyfikowana i umożliwi wkroczenie na ścieżkę kariery opiekunki.

opieka osób starszych w niemczech

Opieka osób starszych – legalnie i bezpiecznie

Podejmując współpracę z agencją pracy, warto upewnić się, czy działa ona legalnie. Zwróćmy uwagę na obecność spółki w internecie oraz sposób, w jaki kontaktuje się z nami rekruter. Pamiętajmy, że praca na czarno nigdy nie popłaca – oprócz nałożenia na nas grzywny pieniężnej nie mamy możliwości odprowadzenia składek emerytalnych, czas spędzony na nielegalnym zleceniu nie wlicza się do stażu pracy i nie mamy zapewnionego ubezpieczenia zdrowotnego. Uczciwa agencja opiekunek sama zajmie się wszystkimi formalnościami związanymi z wyjazdem oraz zapewni transport na miejsce zamieszkania podopiecznego.

Opieka osób starszych ma kolejny atut – za zakwaterowanie oraz wyżywienie odpowiada rodzina bądź podopieczny. Opiekunka mieszka w domu seniora (ma do dyspozycji własny pokój ze wszystkimi udogodnieniami), nie ponosi żadnych dodatkowych opłat.

praca w austrii opieka osób starszych