opiekun osób starszych

Czy mężczyzna może zostać opiekunem osób starszych?

Jeszcze do niedawna branża opieki nad osobami starszymi była zdecydowanie zdominowana przez płeć piękną.  Jednak w ostatnich latach powoli wszyscy przestajemy myśleć stereotypowo, dlatego coraz więcej mężczyzn rozpoczyna karierę, jako opiekun seniora. Nic dziwnego, przecież w tym zawodzie można się spełnić i całkiem nieźle zarobić.

Czy mężczyzna może zostać opiekunem osób starszych? Co warto wiedzieć przed wyjazdem do pracy? I jaką przewagę ma opiekun osób starszych płci męskiej?

Czy mężczyzna może zostać opiekunem osób starszych?

Oczywiście, że może! Chociaż większości z nas praca w opiece w Niemczech kojarzy się jako zawód dla pań, to panowie w niczym im nie ustępują.  Mężczyzna z powodzeniem może spróbować swoich sił jako opiekun osoby starszej i nie wzbudzi tym żadnych sensacji. W Niemczech nikogo nie dziwi mężczyzna w roli opiekuna do osób starszych, czy pielęgniarza, a i my powoli doganiamy w tym względzie trendy.

Co więcej, opiekunowie płci są wprost rozchwytywani. Nie każdy senior płci męskiej czuje się komfortowo, gdy opiekuje się nim kobieta, dlatego obecnie jednym z najczęściej wskazywanych wymagań jest płeć.

A teraz pozwól, że wskażemy najważniejsze cechy, jakie sprawiają, że opiekun osób starszych płci męskiej zawsze będzie rozchwytywany.

praca dla mężczyzn jako opiekun w niemczech

Korzystne stereotypy – cechy charakteru mężczyzny, które sprawią, że sprawdzi się, jako opiekun osób starszych

Stereotypy nie zawsze szkodzą. Czasami zdarza się tak, że nawet nam pomagają. I tak właśnie jest w przypadku zawodu, jakim jest opiekun osób starszych. Jakie stereotypowe cechy charakteru mężczyzny determinują to, że praca jako opiekun osób starszych to męski zawód?

Sprawność fizyczna i siła

Mężczyźni z reguły odznaczają się większą siłą i sprawnością fizyczną, co jest wyjątkowo pomocne w wykonywaniu zadań, które mogą stanowić wyzwanie dla kobiet. Zdarza się bowiem, że podopieczny jest poważnie chory, sparaliżowany lub ma mocno ograniczony zakres ruchu, a opiekun osób starszych musi pomagać mu ze wstawaniem i higieną osobistą. Wtedy liczy się krzepa i silne mięśnie. Wysportowani mężczyźni mogą szybciej i efektywniej wykonywać takie zadania jak przenoszenie seniora z łóżka na wózek inwalidzki czy pomoc przy kąpieli tracąc na to znacznie mniej siły. Dlatego, jeśli siłownia to Twój drugi dom, a tym chcesz nieźle zarobić, to praca dla mężczyzn jako opiekun w Niemczech jest dla ciebie.

Odporność psychiczna

Chociaż może wydawać się, że opieka to niewymagająca praca w Niemczech z zakwaterowaniem i wyżywieniem, to nie wszystko maluje się tak kolorowo. Ten zawód wiąże się z rozłąką z rodziną zmianą otoczenia i stresem. Jednak to właśnie przesądza o tym, że opieka to praca dla mężczyzn. Oni bowiem w znaczącej większości lepiej radzą sobie ze stresem i powściąganiem emocji. Mimo to zarówno mężczyźni, jak i kobiety charakteryzują się wrażliwością i empatią. Dlatego w tej kwestii szanse są równe.

cechy charakteru mężczyzny

Zdecydowanie

Nie od dziś wiadomo, że inaczej wychowuje się mężczyzn i kobiety. Mężczyźni od dziecka uczeni są asertywności i zdecydowania, co bardzo przydaje się w pracy jako opiekun osób starszych.  Dzięki temu łatwiej im podejmować decyzje w sytuacjach wymagających szybkiej reakcji i zadbać o przestrzeganie ustalonych reguł.

Cierpliwość

Z reguły mężczyzn trudniej wyprowadzić z równowagi. Są bardziej cierpliwi i mniej otwarci w kwestii wyrażania swoich emocji. Dzięki temu może udać im się uniknąć konfliktów z podopiecznymi, a w przypadku ich wystąpienia bardzo szybko odzyskać kontrolę nad sytuacją. Cierpliwość to chyba najważniejsza cecha charakteru, jaka przydaje się w opiece, zwłaszcza gdy senior cierpi na demencję lub chorobę Alzheimera, więc jeśli potrafisz zachować spokój, to ten zawód jest dla ciebie.

Praca dla mężczyzn jako opiekun w Niemczech – zlecenia dla mężczyzn

Mężczyzn na stanowiska opiekuna osób starszych najczęściej poszukuje się w dwóch przypadkach. Pierwszym z nich są prace wymagające większej siły fizycznej. Chodzi tu o osoby sparaliżowane i mające kłopoty z poruszaniem się. Wtedy liczy się krzepa fizyczna potrzebna do przenoszenia i przewracania takich seniorów.

Drugą opcją jest opieka nad mężczyznami. Dla niektórych seniorów przebywanie z kobietą w pewnych sytuacjach może być krępujące i mało komfortowe dlatego opiekunowie płci męskiej są bardzo pożądani.  Panowie z reguły lepiej się dogadują i nie wstydzą się siebie wzajemnie. Przeczytaj także: „Prawidłowe ubieranie seniora”.

opiekun osób starszych

Praca dla mężczyzn jako opiekun w Niemczech – jak znaleźć ogłoszenia

Z roku na rok przybywa ofert do pracy w opiece skierowanych do mężczyzn. Warto zatem już teraz zacząć szukać odpowiednich zleceń. Jak to zrobić? Wystarczy, że wyszukasz frazy, takie jak „praca w Niemczech z zakwaterowaniem w opiece” lub „praca dla mężczyzn jako opiekun w Niemczech” lub „opiekun osób starszych”, sprawdzisz najnowsze oferty. A jeśli chcesz mieć pewność legalności zatrudnienia, wsparcie w załatwianiu formalności i dostęp do najlepszych zleceń w Niemczech, to skontaktuj się z nami! Oferujemy najlepsze warunki pracy i wsparcie w trakcie trwania całego wyjazdu. Najnowsze oferty pracy w opiece dla mężczyzn znajdziesz TUTAJ.

Praca dla mężczyzn jako opiekun w Niemczech – podsumowanie

Jak widzisz opieka to także praca dla mężczyzn. Najlepiej sprawdzają się w nich spokojni i wysportowani mężczyźni. Dlatego jeśli taki jesteś i chcesz zacząć intratną i przyszłościową karierę w opiece, to nie czekaj! Praca w opiece może dać Ci wiele satysfakcji i spory zastrzyk gotówki.