Zarobki opiekunki w Szwajcarii

Ile zarabia opiekunka w Szwajcarii?

Szwajcaria to coraz częstszy kierunek emigracyjny dla opiekunek osób starszych. Ten kraj ze stolicą w Bernie słynie z najwyższych płac w Europie. Mimo braku odgórnie narzuconej minimalnej stawki godzinowej, osoby pracujące w alpejskim kraju nie mają na co narzekać. Zdradzamy, ile zarabia opiekunka w Szwajcarii.

Opiekunka osób starszych w Szwajcarii

Opiekunka osoby starszej z doświadczeniem chętnie kieruje wzrok w stronę Szwajcarii. Jest to wymagający rynek, gdyż klienci oczekują udokumentowanego stażu pracy oraz doskonałej znajomości języka niemieckiego, a czasami również francuskiego. Można skorzystać z oferowanej przez My Care Friend ścieżki kariery, która pozwoli wyjechać do Szwajcarii szybciej.

Jednak wszelkie trudy są rekompensowane wysoką wypłatą, malowniczymi widokami, sześciodniowym czasem pracy oraz korzystną formą zatrudnienia. Ile zarabia opiekunka w Szwajcarii? Kwoty wahają się w zależności od doświadczenia opiekunki oraz stanu pacjenta.

Opieka osób starszych Szwajcaria

Wiele zalet pracy w Szwajcarii

Nie sposób nie wspomnieć o mniej oczywistych korzyściach, które płyną z życia oraz pracy w Szwajcarii. Zarobki, skrócony czas pracy oraz atrakcyjna forma zatrudnienia to tylko początek. Dlaczego opiekunka osób starszych powinna wybrać Szwajcarię?

Piękno natury

Majestatyczne góry, spokojne jeziora, rozległe pastwiska i bujne lasy – wszystko znajdziesz w kraju, który jest ponad 7 razy mniejszy niż Polska. Nie bez powodu był to kierunek, który wybierali najwybitniejsi artyści z całego świata. Szwajcaria inspiruje i jest po prostu piękna!

Pracując jako opiekunka w Szwajcarii, możesz korzystać z uroków zjawiskowej przyrody, który jest dosłownie na wyciągnięcie ręki. Będziesz pracować tylko 6 dni w tygodniu, a czas wolny najlepiej spożytkować wsiadając w pociąg, aby wyjechać za miasto. Już 20-minutowa podróż przeniesie nas w malowniczy krajobraz niezakłócony bilbordami reklamowymi.

Opieka w Szwajcarii

Infrastruktura i transport

Opiekunka osoby starszej w Szwajcarii nie musi się przejmować brakiem samochodu. Transport publiczny jest nie tylko doskonale rozwinięty, ale również stosunkowo tani. Tam doświadczymy czystych, punktualnych pociągów i busów, które dowiozą nas w każdy zakątek kraju. Komunikacja miejska cieszy się taką popularnością, że korzystają z niej nawet prezydenci Szwajcarii.

Dodatkowym atutem jest brak olbrzymich, wiecznie rozrastających się przedmieść. Szwajcarscy urbaniści zaprojektowali miasta tak, aby każdy mieszkaniec miał łatwy dostęp do centrum i wszystkich niezbędnych placówek.

Szwajcarska mentalność

W specjalnym raporcie ONZ z 2019 roku na najszczęśliwszy kraj świata Szwajcaria uplasowała się na 7 miejscu. Wzięto pod uwagę szereg rozbieżnych aspektów od PKB na mieszkańca przez średnią długość życia aż po współczynnik wsparcia społecznego. Warto wspomnieć, że Polska w tym samym rankingu zajęła 40 miejsce.

Szwajcarzy uważają, że praca nie jest najważniejszym aspektem życia i ponad wszystko cenią sobie czas wolny. Boją się wypalenia zawodowego, dlatego też nie decydują się na wyścig szczurów i pracę w nadgodzinach. To wszystko sprawia, że Szwajcarzy są po prostu szczęśliwsi, a życie w tym kraju spokojniejsze.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *