agencja opiekunek

Dobra agencja opiekunek osób starszych. Po czym ją poznać?

Każda branża na rynku wyróżnia się profesjonalistami, ale również amatorami. Brak doświadczenia firmy to jednak nie największe zagrożenie. Oszustwa, nieuczciwe oferty, ograniczony kontakt po wyjeździe z kraju, kradzieże, zakłamane informacje, tego obawiają się przyszłe opiekunki osób starszych. Agencja opiekunek agencji nierówna. Jak wybrać firmę, której można zaufać? Z artykułu poznasz cechy dobrego przedsiębiorstwa i poczujesz się bezpieczny.

Agencja opiekunek osób starszych – czym się zajmuje?

Agencja to pełnoprawna organizacja, która pośredniczy w zatrudnianiu opiekunek i opiekunów osób starszych do pracy w opiece w Niemczech. Do zadań firmy zajmującej się legalnym zatrudnieniem w charakterze opiekunki do osób starszych za granicą należy m.in.:

 • zaprezentowanie ofert pracy bez utajania jakichkolwiek informacji,
 • pomoc w wyborze najlepszego miejsca pracy,
 • zawarcie umowy zgodnej z prawem – legalnej,
 • opłacanie składek zdrowotnych i ZUS,
 • organizacja transportu, noclegu,
 • wsparcie w trudnych chwilach i kłopotliwych sytuacjach.

Agencja opiekunek umożliwia pracę w sprawdzonych miejscach i na konkretnych zasadach. Osoby trudniące się w pracy przy seniorach, doceniają współpracę z firmami pośredniczącymi za kompletność ofert i minimum formalności związanych z zatrudnieniem w opiece w Niemczech.

agencja opiekunek osób starszych

Pułapki podczas zatrudnienia przez agencję dla opiekunek

Poszukując najlepszej agencji, trudniącej się zatrudnianiem opiekunek do pracy za granicą, warto poznać pułapki, które mogą zafundować nieuczciwe firmy. Dostrzegając zagrożenie, łatwiej rozróżnić dobrą agencję od oszustów.

 • Firmy bez nazwy i podstawowych danych – nazwa oraz numery NIP i REGON to zwiększona wiarygodność agencji. Podanie wyłącznie numeru telefonu do kontaktu to prawdopodobieństwo nielegalnej działalności.
 • Brak legalnego zatrudnieniatylko poprawnie sporządzona umowa gwarantuje pewne warunki współpracy. Nigdy nie zgadzaj się na pracę na czarno. Nie pozwalaj sobie również na niedoczytane umowy i szybkie podpisy. Dobra firma ma jasne zasady i zależy jej, abyś poznał warunki na spokojnie – ze zrozumieniem.
 • Opłaty za znalezienie ofertyfirma, zmusza Cię do zapłaty za odnalezienie oferty pracy? To nieetyczna praktyka, która zapala czerwoną lampkę. Profesjonalne agencje opiekunek nie pobierają pieniędzy bezpośrednio od zatrudnionych.
 • Ograniczony kontaktraz odbierają telefony, a raz nie? Nie potrafią oddzwonić? Nie odpowiadają na wszystkie e-maile? To znak, że kontakt z firmą jest mocno ograniczony, a w przypadku problemów już w pracy, możesz nie otrzymać pomocy.
 • Zatajanie informacji agencja nie ma prawa zatajać podstawowych informacji o seniorze np. stanie zdrowia. Jeżeli tak się stało, warto ograniczyć zaufanie.

Cechy dobrej agencji, czyli współpraca z profesjonalistami

Czy idealna agencja zatrudniająca opiekunki istnieje? Oczywiście, że tak. Firma, która zasługuje na miano godnej zaufania, posiada własną stronę internetową, profile w social mediach, czy też wizytówkę w Google. Dba o wizerunek, troszczy się o przekazywanie wszystkich niezbędnych informacji i co najważniejsze, nie boi się opinii na własny temat. Gdy opiekunki korzystające ze wsparcia agencji, nie mają możliwości oceny usług to również znak, że nie wszystko funkcjonuje idealnie.

praca w opiece niemcy

Dobra agencja opiekunek osób starszych to przede wszystkim przyjazny i ciągły kontakt oraz legalne zatrudnienie.  Najlepsze firmy potrafią stworzyć taką atmosferę rekrutacji, w której nie ma miejsca na niepotrzebny stres. Agencje uważane za idealne są terminowe, rzetelne i doskonale potrafią zweryfikować potrzeby seniora, jak i umiejętności oraz oczekiwania opiekuna. Ta zdolność pomaga w stworzeniu atrakcyjnej oferty dla wszystkich.

Dobro opiekunek jest najważniejsze dla uczciwej agencji. Troska o transport, wyżywienie oraz adekwatne do ciężkiej pracy wynagrodzenie (wypłacane zawsze na czas) to zalety najlepszych z branży. Nie bez znaczenia jest również doświadczenie agencji. Im większe, tym większe prawdopodobieństwo bezproblemowego wyjazdu do pracy w opiece Niemcy.

Dla kogo praca w opiece – Niemcy przez firmę pośredniczącą?

Dobra agencja opiekunek to świetna alternatywa dla osób ceniących stabilną i bezpieczną pracę. Praca poprzez firmę świadczącą pomoc w pozyskaniu najlepszej oferty pracy w Niemczech to możliwość ciągłości umowy, co jest niezwykle ważne w przypadku świadczeń emerytalno-rentowych.

Wybór odpowiedniej agencji opiekunek osób starszych nie jest prosty. Stosując się do powyższych wskazówek, uda Ci się odnaleźć firmę, której można zaufać. Warto poświęcić czas na zweryfikowanie intencji agencji zatrudniającej, względem pracownika. Tylko ostrożność gwarantuje najkorzystniejsze i niezagrażające warunki współpracy.