agencja opiekunek

Praca przez agencję opiekunek osób starszych czy prywatnie?

Znasz język niemiecki, posiadasz doświadczenie w opiece nad osobami starszymi i pragniesz więcej zarabiać. Dlatego zastanawiasz się nad wyjazdem do pracy za granicę? Doskonale! Opiekunka osób starszych za granicą może liczyć na wysokie wynagrodzenie, możliwość szlifowania języka oraz poznanie odmiennej kultury. Przed Tobą jednak poważna decyzja, jak rozpocząć pracę? Agencja opiekunek, a może prywatny wyjazd? Podpowiadamy, co zrobić, aby zyskać jak najwięcej.


Agencja opiekunek dla osób starszych

Agencja opiekunek to firma, która pośredniczy między klientem, a pracownikiem. Klientem może być senior albo jego najbliższa rodzina. To oni zgłaszają swoje preferencje dotyczące opiekunki oraz określają: podstawowe wymagania, warunki pracy, obowiązki względem podopiecznego. Natomiast pracownikiem jest sam opiekun zgłaszający swoją kandydaturę do agencji. Bierze on udział w rekrutacji na daną ofertę pracy. Każda agencja opieki osób starszych ma własną bazę seniorów, oczekujących na opiekę. Zadaniem agencji jest legalne zatrudnienie opiekunki oraz wszelka pomoc przed i w trakcie wykonywania pracy.

agencja opieki osób starszych

Samodzielny wyjazd za granicę jako opiekunka osób starszych

Wyjeżdżając do pracy „na własną rękę”, opiekunki liczą na wyższe wynagrodzenie. Jeśli w odpowiednim stopniu znamy język niemiecki, możemy negocjować warunki i rzeczywiście zarabiać więcej, nie płacąc prowizji dla agencji. Wtedy samodzielnie szukamy potencjalnego miejsca pracy. Dla jednych jest to uciążliwe, a dla innych – może być dużym wyzwaniem, które pragną podjąć.

Niezorganizowany przez agencje wyjazd może wiązać się z pewnymi zagrożeniami:

Praca na czarno
Brak umowy to wyższe zarobki, legalna umowa to niższy dochód. Grono opiekunek decyduje się na pracę na czarno. Bez ubezpieczenia, bez składek i bez nadziei na świadczenia emerytalne. Taka decyzja powoduje samodzielne opłacanie służby zdrowia, a także konieczność odkładania pieniędzy na przyszłość. Ponadto praca bez umowy w Niemczech jest traktowana jako przestępstwo, któremu grożą wysokie kary finansowe! Nielegalna praca i pobieranie niemieckiego zasiłku socjalnego to ryzyko pozbawienia wolności do 3 lat.

• Oszustwa
Bardzo często samodzielnie organizując pracę za granicą, możemy stać się ofiarami oszustwa. Zdarza się, że przyjeżdżając do podopiecznego, miejsce oraz warunki pracy okazują się odmienne, niż te, których oczekiwaliśmy. Niezweryfikowane wcześniej miejsce to zawsze zagrożenie.

• Brak bezpieczeństwa i wsparcia
Będąc z dala od domu, nie możemy liczyć na bezpośrednią pomoc najbliższych. Jesteśmy zdani wyłącznie na siebie. Ciężko też u kogokolwiek egzekwować swoje prawa. Dlatego wiele opiekunek wraca do Polski szybciej i bez pieniędzy.

• Strata czasu i pieniędzy
Agencja opiekunek załatwia większość spraw za swojego pracownika. Poszukując samodzielnie pracy, możemy poświęcić bardzo dużo czasu, przeglądając oferty. Podejmując
samodzielny wyjazd: sami opłacamy ZUS i ubezpieczenia, a także transport. Musimy pomyśleć również o opłacie za wyżywienie i nocleg.

polecane firmy dla opiekunek

Agencja opiekunek, czy warto podjąć zatrudnienie przez firmę?

Doświadczona firma zajmująca się zatrudnieniem opiekunek osób starszych za granicą to przede wszystkim stabilne i legalne zatrudnienie. Rzetelny pracodawca zapewnia możliwość: stałego rozwoju, podnoszenia kompetencji, a także przedstawia jasne zasady współpracy. Decydując się na pomoc agencji, możesz również liczyć na naprawdę wysokie i pewne zarobki. Pieniądze za pracę przy współpracy z rzetelną agencją opiekunek osób starszych, zawsze wypłacane są na czas.

Poszukując wad i zalet podczas decyzji współpracy z agencją opiekunek dla osób starszych, zdecydowanie przeważają pozytywne strony. Na co możemy liczyć, decydując się na zatrudnienie przez agencję? Przede wszystkim na wsparcie i to od samego początku myśli o pracy jako opiekunka za granicą. Agencja opiekunek pomaga w zweryfikowaniu najlepszej oferty dla osoby zainteresowanej. Zaufani pracodawcy organizują bezpieczne, darmowe podróże w miejsca pracy oraz skutecznie rozwiązują ewentualne problemy już po przybyciu do seniora. Praca z doświadczoną firmą to zazwyczaj bezproblemowy wyjazd, czyli taki, w którym nie ponosimy dodatkowych kosztów za opłacenie noclegu i wyżywienie. Najlepsze firmy zapewniają stały kontakt telefoniczny agencja-opiekun.

Agencja opiekunek to przede wszystkim legalna forma zatrudnienia. Ubezpieczenie zdrowotne i społeczne? Wybierając agencję opieki osób starszych, nie musisz się o nic martwić. Wszelkie opłaty zapewniające Twoje bezpieczeństwo, płaci pracodawca. Często ogromną zaletą agencji opiekunek są sprawdzone miejsca pracy. Sprawdzone, czyli takie, które zostały zweryfikowane przez pracodawcę. Istnieje również możliwość wcześniejszego kontaktu ze zmienniczką. Agencja opiekunek to doskonały wybór, jeśli marzymy o bezpiecznej i dobrze płatnej pracy. Polecane firmy dla opiekunek posiadają długoletnie doświadczenie i grono zadowolonych klientów. Warto zaufać najlepszym w swojej branży.