Praca w opiece Niemcy – 76-letnia kobieta,1950€

NUMER OFERTY: 2075

Miejsce pracy:

Wörth am Rhein, Rheinland Pfalz 76744

Język:

Dobry (Gute)

Wyjazd:

04/05/2024

Długość kontraktu:

6-8 tygodni

Oferta dla:

kobiety

Osoba potrzebująca opieki:

kobieta

1950€
+ do 200€
PREMIA

netto na miesiąc

Aplikuj teraz

Warunki:

Palenie dozwolone

Bez prawa jazdy

Pani do opieki

Własny pokój

Bez podnoszenia

Internet

Sprawdzone zlecenie

Bez dźwigania

Sklepy w pobliżu

Dom

TV

Miasteczko

Brak dodatkowych osób

Pomoc rodziny

Atrakcyjna premia

Brak wstawania w nocy

Osoba chodząca

PODOPIECZNY

ILOŚĆ OSÓB DO OPIEKI:

1

OPIS

Osobą do opieki jest 76-letnia Pani, która waży 60 kg i ma 160 cm wzrostu. Podopieczna jest osobą mobilną o rollatorze, ma lekkie problemy z poruszaniem się. Pani ma 4 stopień niepełnosprawności. Seniorka ma problemy sercowo-krążeniowe, demencję oraz jest osobą po udarze. Seniorka nie wymaga transferowania, ani wstawania w nocy. Podopieczna przesypia noce. Pani nie ma żadnej konkretnej diety, żywienie jest tradycyjne. Samodzielnie je przygotowane posiłki. Opiekunka do osoby starszej będzie pomagała w codziennych czynnościach, przy higienie i pielęgnacji ciała oraz włosów, ubieraniu oraz rozbieraniu się, podawała leki, gotowała, robiła zakupy oraz dotrzymywała podopiecznej towarzystwa. Pani w ciągu dnia lubi wychodzić na spacery, oglądać telewizję oraz rozmawiać. Sklepy oraz obiekty handlowe znajdują się w okolicy. Do dyspozycji opiekunki własna sypialnia z dostępem do wifi i telewizją. Podopieczna mieszka sama w domu. Syn i córka seniorki mieszkają w tej samej miejscowości i w razie potrzeby służą pomocą. Seniorka jest osobą, która bardzo chce, żeby respektować zasady panujące w jej domu, w przeciwnym razie się denerwuje np. nie zostawiać zapalonego światła w pomieszczeniu, w którym się nie przebywa. Z racji demencji zdarza się, że Pani krzyknie, lub powie coś niemiłego.
PODOPIECZNA
PŁEĆ:

kobieta

STOPIEŃ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI:

4

CHOROBY:

Udar mózgu

Demencja

Problemy sercowo-krążeniowe

OPIS PRACY DLA OPIEKUNKI

OPIS STANOWISKA:

Obowiązki w opiece seniora różnią się w zależności od stanu zdrowia podopiecznego. Istnieje podstawowy zakres czynności, które opiekunka do osoby starszej będzie wykonywać na każdym zleceniu. Można je podzielić na trzy podstawowe kategorie:

• Dotrzymywanie towarzystwa i wsparcie emocjonalne – opiekunka powinna stanowić źródło psychicznego wsparcia. Codzienna rozmowa oraz zachęcanie seniora do utrzymania aktywnego trybu życia to bardzo ważne zadania w pracy opiekunki osób starszych w Niemczech.

• Pomoc przy higienie – podopieczny potrzebuje pomocy przy utrzymaniu czystości. Zakres obowiązków związanych z higieną osobistą to m.in.: podawanie jedzenia, pomoc przy codziennej toalecie (mycie ciała, włosów, zębów), wsparcie przy ubieraniu i poruszaniu się, zmienianie podkładów oraz pielucho majtek.

• Obowiązki domowe – praca w Niemczech jako opiekunka wymaga również wykonywania lekkich obowiązków domowych. Wśród nich może znaleźć się przygotowywanie posiłków, robienie zakupów, robienie prania, podwożenie podopiecznego do lekarza czy sklepu i utrzymywanie porządku w pomieszczeniach, w których najczęściej przebywa seniorka.

UDOGODNIENIA DLA OPIEKUNKI:

Własny pokój Rollator Dostęp do internetu Pomoc rodziny Sklepy w pobliżu Telewizor Brak dodatkowych osób

WYMAGANIA

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

Pomoc w ubieraniu Pranie Chodzenie na spacery Gotowanie Sprzątanie Rozmowy Zakupy Pomoc w higienie Administracja leków

DODATKOWE WYMAGANIA:

Referencje mile widziane
Aplikuj teraz
© Copyright - My Care Friend

Zadzwoń +48 71 724 20 06