Praca opiekunki w Niemczech – do 82-letniej starszej pani,1500€

NUMER OFERTY: 2076

Miejsce pracy:

73110 Hattenhohfen

Język:

Podstawowy (Grundlegende)

Wyjazd:

30/04/2024

Długość kontraktu:

6-8 tygodni

Oferta dla:

kobiety

Osoba potrzebująca opieki:

kobieta

1500€
+ do 200€
PREMIA

netto na miesiąc

Aplikuj teraz

Warunki:

Palenie dozwolone

Bez prawa jazdy

Jedna osoba w domu

Pani do opieki

Własny pokój

Bez podnoszenia

Nowe zlecenie

Internet

Bez dźwigania

Dom

Miasteczko

Brak dodatkowych osób

Atrakcyjna premia

Brak wstawania w nocy

Osoba chodząca

PODOPIECZNY

ILOŚĆ OSÓB DO OPIEKI:

1

OPIS

Osobą wymagającą opieki jest 82-letnia Pani, która ma 2 stopień niepełnosprawności 150 cm wzrostu. Pani waży 45 kg. Podopieczna cierpi na artrozę oraz podwójną inkontynencję. Pani jest osobą poruszającą się o rollatorze. Ma lekkie problemy z poruszaniem się, w związku z tym wspiera się chodzikiem. Wstawanie w nocy nie występuje. Podopieczna nie wymaga transferowania. Pani może potrzebować wsparcia, pomocy podczas podnoszenia się i asekuracji. Pani nie ma żadnej konkretniej diety, żywienie jest tradycyjne. Seniorka wstaje około godziny 7 rano, kładzie się spać dość wcześnie, koło godziny 18-19. Wieczorami ogląda telewizję. W łazience znajduje się wanna. Podopieczna potrzebuje pomocy w ubieraniu, rozbieraniu, higienie i pielęgnacji ciała. W pracy opiekunka do osób starszych będzie pomagała w sprawach życia codziennego, podawała leki, gotowała posiłki, prowadziła dom, robiła zakupy oraz dotrzymywała towarzystwa podopiecznej. Do dyspozycji opiekunki osoby starszej jest własna sypialnia z dostępem do internetu. Pani mieszka w domu sama.
PODOPIECZNA
PŁEĆ:

kobieta

STOPIEŃ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI:

2

CHOROBY:

Inkontynencja moczowa

Artroza

Inkontynencja kałowa

OPIS PRACY DLA OPIEKUNKI

OPIS STANOWISKA:

Obowiązki w opiece seniora różnią się w zależności od stanu zdrowia podopiecznego. Istnieje podstawowy zakres czynności, które opiekunka do osoby starszej będzie wykonywać na każdym zleceniu. Można je podzielić na trzy podstawowe kategorie:

• Dotrzymywanie towarzystwa i wsparcie emocjonalne – opiekunka powinna stanowić źródło psychicznego wsparcia. Codzienna rozmowa oraz zachęcanie seniora do utrzymania aktywnego trybu życia to bardzo ważne zadania w pracy opiekunki osób starszych w Niemczech.

• Pomoc przy higienie – podopieczny potrzebuje pomocy przy utrzymaniu czystości. Zakres obowiązków związanych z higieną osobistą to m.in.: podawanie jedzenia, pomoc przy codziennej toalecie (mycie ciała, włosów, zębów), wsparcie przy ubieraniu i poruszaniu się, zmienianie podkładów oraz pielucho majtek.

• Obowiązki domowe – praca w Niemczech jako opiekunka wymaga również wykonywania lekkich obowiązków domowych. Wśród nich może znaleźć się przygotowywanie posiłków, robienie zakupów, robienie prania, podwożenie podopiecznego do lekarza czy sklepu i utrzymywanie porządku w pomieszczeniach, w których najczęściej przebywa seniorka.

UDOGODNIENIA DLA OPIEKUNKI:

Własny pokój Rollator Dostęp do internetu Brak dodatkowych osób

WYMAGANIA

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

Pomoc w ubieraniu Pranie Gotowanie Sprzątanie Rozmowy Zakupy Pomoc w wstawaniu Pomoc w higienie Administracja leków

DODATKOWE WYMAGANIA:

Referencje mile widziane
Aplikuj teraz
© Copyright - My Care Friend

Zadzwoń +48 71 724 20 06