Opieka nad seniorem od zaraz - 84-letni mężczyzna,1950€

NUMER OFERTY: 2077

Miejsce pracy:

89075 Ulm, Baden-Württemberg

Język:

Dobry (Gute)

Wyjazd:

25/04/2024

Długość kontraktu:

6-8 tygodni

Oferta dla:

kobiety

Osoba potrzebująca opieki:

mężczyzna

1950€
+ do 200€
PREMIA

netto na miesiąc

Aplikuj teraz

Warunki:

Palenie dozwolone

Własny pokój

Nowe zlecenie

Internet

Pan do opieki

Auto do dyspozycji

Transfer

Miasto

Prawo jazdy wymagane

Dom

Własna łazienka

TV

Pomoc rodziny

Wyjazd od zaraz

Atrakcyjna premia

Osoba leżąca

PODOPIECZNY

ILOŚĆ OSÓB DO OPIEKI:

1

OPIS

Do opieki jest 84-letni mężczyzna, który waży około 65 kg, ma 1,68 m wzrostu i 2 stopień niepełnosprawności. Pan jest osobą leżącą. Cierpi na demencję oraz ma problemy sercowo-krążeniowe. Pan wymaga transferu. Nie jest osobą inkontynentną i chce dalej korzystać z toalety i kąpać się w łazience. Wstawanie w nocy może się pojawić 1 raz w nocy. Wszystkie czynności higieniczne odbywają się w łazience. Pan jest kąpany raz w tygodniu, a codziennie 2 razy dziennie jest wykonywana higiena osobista. Pan potrzebuje pomocy w ubieraniu, rozbieraniu, higienie i pielęgnacji ciała. Pan nie ma żadnej konkretnej diety, żywienie jest tradycyjne. Pan potrzebuje pomocy podczas jedzenia w np. pokrojeniu mięsa, posmarowaniu kanapki. Pan praktycznie cały czas spędza w łóżku. Pan ma łóżko rehabilitacyjne oraz w łazience znajduje się podnośnik wannowy. Opiekunka będzie pomagała w sprawach życia codziennego, gotowała posiłki, robiła zakupy, prowadziła dom, podawała leki. W ciągu dnia Pan ogląda telewizje, śpi, albo rozmawia ze swoją żoną. W domu mieszka również żona seniora. Pani jest osobą samodzielną w czynnościach higienicznych i pielęgnacyjnych. Panią uwzględnia się w gotowaniu posiłków. Żona seniora stara się pomagać opiekunce, spędza czas z mężem i dogląda go podczas nieobecności opiekunki (np podczas przerwy lub zakupów), w razie jakby Pan czegoś potrzebował. Do dyspozycji opiekunki jest własna sypialnia z dostępem do internetu i TV oraz własna łazienka. Jest zapewniony samochód z automatyczną skrzynią biegów.
PODOPIECZNY
PŁEĆ:

mężczyzna

STOPIEŃ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI:

2

CHOROBY:

Demencja

Problemy sercowo-krążeniowe

OPIS PRACY DLA OPIEKUNKI

OPIS STANOWISKA:

Obowiązki w opiece seniora różnią się w zależności od stanu zdrowia podopiecznego. Istnieje podstawowy zakres czynności, które opiekunka do osoby starszej będzie wykonywać na każdym zleceniu. Można je podzielić na trzy podstawowe kategorie:

• Dotrzymywanie towarzystwa i wsparcie emocjonalne – opiekunka powinna stanowić źródło psychicznego wsparcia. Codzienna rozmowa oraz zachęcanie seniora do utrzymania aktywnego trybu życia to bardzo ważne zadania w pracy opiekunki osób starszych w Niemczech.

• Pomoc przy higienie – podopieczny potrzebuje pomocy przy utrzymaniu czystości. Zakres obowiązków związanych z higieną osobistą to m.in.: podawanie jedzenia, pomoc przy codziennej toalecie (mycie ciała, włosów, zębów), wsparcie przy ubieraniu i poruszaniu się, zmienianie podkładów oraz pielucho majtek.

• Obowiązki domowe – praca w Niemczech jako opiekunka wymaga również wykonywania lekkich obowiązków domowych. Wśród nich może znaleźć się przygotowywanie posiłków, robienie zakupów, robienie prania, podwożenie podopiecznego do lekarza czy sklepu i utrzymywanie porządku w pomieszczeniach, w których najczęściej przebywa seniorka.

UDOGODNIENIA DLA OPIEKUNKI:

Własny pokój Samochód Własna łazienka Dostęp do internetu Pomoc rodziny Łóżko rehabilitacyjne Podnośnik wannowy

WYMAGANIA

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

Pomoc w ubieraniu Transfer Jazda samochodem Pranie Pomoc w jedzeniu Gotowanie Sprzątanie Rozmowy Zakupy Pomoc w higienie Administracja leków

DODATKOWE WYMAGANIA:

Referencje mile widziane Prawo jazdy
Aplikuj teraz
© Copyright - My Care Friend

Zadzwoń +48 71 724 20 06