Opiekunka do osoby starszej – do 85-letniej Pani,1875€

NUMER OFERTY: 2074

Miejsce pracy:

Bretten Bauerbach 75015

Język:

Komunikatywny (Mittlere)

Wyjazd:

04/05/2024

Długość kontraktu:

6-8 tygodni

Oferta dla:

kobiety

Osoba potrzebująca opieki:

kobieta

1875€
+ do 200€
PREMIA

netto na miesiąc

Aplikuj teraz

Warunki:

Bez prawa jazdy

Pani do opieki

Własny pokój

Palenie niedozwolone

Internet

Sprawdzone zlecenie

Transfer

Dom

Własna łazienka

TV

Miasteczko

Brak dodatkowych osób

Atrakcyjna premia

Osoba na wózku

PODOPIECZNY

ILOŚĆ OSÓB DO OPIEKI:

1

OPIS

Osobą wymagającą opieki jest 85-letnia Pani, która ma 3 stopień niepełnosprawności 160 cm wzrostu. Pani waży 60 kg. Podopieczna cierpi na artrozę, osteoporozę oraz ma problemy sercowo-krążeniowe. Pani jest osobą poruszającą się na wózku inwalidzkim ze względu na bóle kostno-stawowe. Wstawanie w nocy występuje, ponieważ Pani potrzebuje pomocy w skorzystaniu z toalety. Podopieczna wymaga transferowania. Pani nie ma żadnej konkretniej diety, żywienie jest tradycyjne. Seniorka wstaje około godziny 7 rano, obiad je koło godziny 12, kolację o 17:30. Wieczorami ogląda telewizję. W domu znajduje się wózek inwalidzki, rollator, łóżko rehabilitacyjne, siedzisko prysznicowe. Podopieczna potrzebuje pomocy w ubieraniu, rozbieraniu, higienie i pielęgnacji ciała. W pracy opiekunka do osób starszych będzie pomagała w sprawach życia codziennego, podawała leki, gotowała posiłki, prowadziła dom, robiła zakupy oraz dotrzymywała towarzystwa podopiecznej. Seniorkę czasem odwiedza rodzina lub ktoś znajomy. Do dyspozycji opiekunki osoby starszej jest własna sypialnia z dostępem do internetu oraz prywatna łazienka. Pani mieszka w domu sama.
PODOPIECZNA
PŁEĆ:

kobieta

STOPIEŃ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI:

3

CHOROBY:

Osteoporoza

Artroza

Problemy sercowo-krążeniowe

OPIS PRACY DLA OPIEKUNKI

OPIS STANOWISKA:

Obowiązki w opiece seniora różnią się w zależności od stanu zdrowia podopiecznego. Istnieje podstawowy zakres czynności, które opiekunka do osoby starszej będzie wykonywać na każdym zleceniu. Można je podzielić na trzy podstawowe kategorie:

• Dotrzymywanie towarzystwa i wsparcie emocjonalne – opiekunka powinna stanowić źródło psychicznego wsparcia. Codzienna rozmowa oraz zachęcanie seniora do utrzymania aktywnego trybu życia to bardzo ważne zadania w pracy opiekunki osób starszych w Niemczech.

• Pomoc przy higienie – podopieczny potrzebuje pomocy przy utrzymaniu czystości. Zakres obowiązków związanych z higieną osobistą to m.in.: podawanie jedzenia, pomoc przy codziennej toalecie (mycie ciała, włosów, zębów), wsparcie przy ubieraniu i poruszaniu się, zmienianie podkładów oraz pielucho majtek.

• Obowiązki domowe – praca w Niemczech jako opiekunka wymaga również wykonywania lekkich obowiązków domowych. Wśród nich może znaleźć się przygotowywanie posiłków, robienie zakupów, robienie prania, podwożenie podopiecznego do lekarza czy sklepu i utrzymywanie porządku w pomieszczeniach, w których najczęściej przebywa seniorka.

UDOGODNIENIA DLA OPIEKUNKI:

Własny pokój Własna łazienka Rollator Dostęp do internetu Telewizor Wózek inwalidzki Łóżko rehabilitacyjne Krzesło prysznicowe Brak dodatkowych osób

WYMAGANIA

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

Pomoc w ubieraniu Transfer Pranie Opieka w nocy Gotowanie Sprzątanie Rozmowy Zakupy Pomoc w higienie Administracja leków Pomoc przy korzystaniu z toalety

DODATKOWE WYMAGANIA:

Referencje mile widziane Osoba niepaląca
Aplikuj teraz
© Copyright - My Care Friend

Zadzwoń +48 71 724 20 06