Opieka nad osobami starszymi - do małżeństwa seniorów,2225€

NUMER OFERTY: 2073

Miejsce pracy:

16928 Pritzwalk

Język:

Dobry (Gute)

Wyjazd:

29/04/2024

Długość kontraktu:

6-8 tygodni

Oferta dla:

kobiety

Osoba potrzebująca opieki:

para

2225€
+ do 200€
PREMIA

netto na miesiąc

Aplikuj teraz

Warunki:

Palenie dozwolone

Bez prawa jazdy

Własny pokój

Internet

Sprawdzone zlecenie

Transfer

Miasto

Małżeństwo do opieki

Dom

Własna łazienka

TV

Brak dodatkowych osób

Atrakcyjna premia

Osoba chodząca

Osoba na wózku

PODOPIECZNY

ILOŚĆ OSÓB DO OPIEKI:

2

OPIS

Do opieki jest para seniorów. Osobą potrzebującą opieki jest 83-letnia kobieta. Pani ma 3 stopień niepełnosprawności. Podopieczna waży około 60 kg i ma 1,70 m wzrostu. Pani jest osobą chodzącą. Seniorka cierpi na Demencję. Pani potrzebuje pomocy w ubieraniu i rozbieraniu, higienie, chodzeniu do toalety, pomocy i asekuracji przy poruszaniu się, podawania leków, wymaga też opieki w nocy. 82- letni Senior ma 3 stopień niepełnosprawności. Podopieczny waży około 70 kg i ma 1,70 m wzrostu. Pan jest osobą poruszającą się na wózku inwalidzkim. Senior cierpi na Inkontynencję. Pan wymaga transferu, potrzebuje pomocy w ubieraniu i rozbieraniu, higienie, chodzeniu do toalety, podawania leków, potrzebuje pomocy przy jedzeniu (krojenie, smarowanie pieczywa). Państwo mieszkają w domu w miasteczku. Do dyspozycji opiekunki będzie prywatna sypialnia z łazienką, Wi-Fi i TV. Do zadań opiekunki będzie należało prowadzenie domu, pomoc w sprawach życia codziennego, robienie zakupów, przygotowywanie posiłków, pomoc w higienie, ubieraniu i rozbieraniu, podawanie leków.
PODOPIECZNA
PŁEĆ:

kobieta

STOPIEŃ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI:

3

CHOROBY:

Demencja

PODOPIECZNY
PŁEĆ:

mężczyzna

STOPIEŃ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI:

3

CHOROBY:

Inkontynencja moczowa

OPIS PRACY DLA OPIEKUNKI

OPIS STANOWISKA:

Obowiązki w opiece seniora różnią się w zależności od stanu zdrowia podopiecznego. Istnieje podstawowy zakres czynności, które opiekunka do osoby starszej będzie wykonywać na każdym zleceniu. Można je podzielić na trzy podstawowe kategorie:

• Dotrzymywanie towarzystwa i wsparcie emocjonalne – opiekunka powinna stanowić źródło psychicznego wsparcia. Codzienna rozmowa oraz zachęcanie seniora do utrzymania aktywnego trybu życia to bardzo ważne zadania w pracy opiekunki osób starszych w Niemczech.

• Pomoc przy higienie – podopieczny potrzebuje pomocy przy utrzymaniu czystości. Zakres obowiązków związanych z higieną osobistą to m.in.: podawanie jedzenia, pomoc przy codziennej toalecie (mycie ciała, włosów, zębów), wsparcie przy ubieraniu i poruszaniu się, zmienianie podkładów oraz pielucho majtek.

• Obowiązki domowe – praca w Niemczech jako opiekunka wymaga również wykonywania lekkich obowiązków domowych. Wśród nich może znaleźć się przygotowywanie posiłków, robienie zakupów, robienie prania, podwożenie podopiecznego do lekarza czy sklepu i utrzymywanie porządku w pomieszczeniach, w których najczęściej przebywa seniorka.

UDOGODNIENIA DLA OPIEKUNKI:

Własny pokój Własna łazienka Dostęp do internetu Telewizor Wózek inwalidzki Brak dodatkowych osób

WYMAGANIA

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

Pomoc w ubieraniu Transfer Pranie Opieka w nocy Pomoc w jedzeniu Chodzenie na spacery Gotowanie Sprzątanie Rozmowy Zakupy Pomoc w higienie Administracja leków Pomoc w poruszaniu się Pomoc przy korzystaniu z toalety

DODATKOWE WYMAGANIA:

Referencje mile widziane
Aplikuj teraz
© Copyright - My Care Friend

Zadzwoń +48 71 724 20 06