Praca opiekunki w Niemczech – do 93-letniego seniora,1800€

NUMER OFERTY: 2072

Miejsce pracy:

Isny im Allgäu, Baden Württemberg 88316

Język:

Dobry (Gute)

Wyjazd:

30/04/2024

Długość kontraktu:

6-8 tygodni

Oferta dla:

kobiety

Osoba potrzebująca opieki:

mężczyzna

1800€
+ do 200€
PREMIA

netto na miesiąc

Aplikuj teraz

Warunki:

Palenie dozwolone

Bez prawa jazdy

Własny pokój

Bez podnoszenia

Internet

Sprawdzone zlecenie

Pan do opieki

Miasto

Sklepy w pobliżu

Dom

TV

Brak dodatkowych osób

Pomoc rodziny

Atrakcyjna premia

Brak wstawania w nocy

Osoba chodząca

PODOPIECZNY

ILOŚĆ OSÓB DO OPIEKI:

1

OPIS

Do opieki jest Pan, który ma 93 lat i waży 60 kg, ma 3 stopień niepełnosprawności. Podopieczny ma zaćmę, w związku z czym słabo widzi, słabo słyszy, ale nie chce nosić aparatów słuchowych. Pan również cierpi na początkującą demencję oraz inkontynencję moczową. Senior jest osobą mobilną, posiada lekkie problemy z poruszaniem się, zazwyczaj porusza się o z pomocą rollatora. Wstawanie w nocy nie występuje, senior przesypia noce. Senior również nie wymaga transferu. Pan nie ma żadnej konkretnej diety, żywnie jest tradycyjne. Podopieczny jest osobą spokojną, miłą. W ciągu dnia Pan bardzo dużo śpi. Opiekunka do osoby starszej będzie pomagała w codziennych czynnościach, przy higienie i pielęgnacji ciała oraz włosów, ubieraniu oraz rozbieraniu się, gotowała posiłki, podawała leki oraz towarzyszyła podczas spacerów. Senior mieszka sam w domu, jest to dom jednopoziomowy o powierzchni 130 mkw. Seniora od czasu do czasu odwiedza syn. Syn jest osobą miłą, pozytywną, sympatyczną i pomocną, jeśli opiekunka poprosi o pomoc, również zawsze jest dostępny pod telefonem. Do dyspozycji opiekunki seniora jest własna sypialnia z Wi-Fi i telewizją. Jest to dom w mieście. Wszystkie sklepy i obiekty handlowe znajdują się w okolicy spaceru. Wokół domu znajduje się dużo terenów zielonych.
PODOPIECZNY
PŁEĆ:

mężczyzna

STOPIEŃ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI:

3

CHOROBY:

Inkontynencja moczowa

Demencja

słaby wzrok

OPIS PRACY DLA OPIEKUNKI

OPIS STANOWISKA:

Obowiązki w opiece seniora różnią się w zależności od stanu zdrowia podopiecznego. Istnieje podstawowy zakres czynności, które opiekunka do osoby starszej będzie wykonywać na każdym zleceniu. Można je podzielić na trzy podstawowe kategorie:

• Dotrzymywanie towarzystwa i wsparcie emocjonalne – opiekunka powinna stanowić źródło psychicznego wsparcia. Codzienna rozmowa oraz zachęcanie seniora do utrzymania aktywnego trybu życia to bardzo ważne zadania w pracy opiekunki osób starszych w Niemczech.

• Pomoc przy higienie – podopieczny potrzebuje pomocy przy utrzymaniu czystości. Zakres obowiązków związanych z higieną osobistą to m.in.: podawanie jedzenia, pomoc przy codziennej toalecie (mycie ciała, włosów, zębów), wsparcie przy ubieraniu i poruszaniu się, zmienianie podkładów oraz pielucho majtek.

• Obowiązki domowe – praca w Niemczech jako opiekunka wymaga również wykonywania lekkich obowiązków domowych. Wśród nich może znaleźć się przygotowywanie posiłków, robienie zakupów, robienie prania, podwożenie podopiecznego do lekarza czy sklepu i utrzymywanie porządku w pomieszczeniach, w których najczęściej przebywa seniorka.

UDOGODNIENIA DLA OPIEKUNKI:

Własny pokój Rollator Dostęp do internetu Pomoc rodziny Sklepy w pobliżu Telewizor Brak dodatkowych osób

WYMAGANIA

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

Pomoc w ubieraniu Pranie Chodzenie na spacery Gotowanie Sprzątanie Rozmowy Zakupy Pomoc w higienie Administracja leków

DODATKOWE WYMAGANIA:

Referencje mile widziane
Aplikuj teraz
© Copyright - My Care Friend

Zadzwoń +48 71 724 20 06