COVID-19 - Środki zapobiegawcze

Praca w Niemczech jako opiekunka - 92-letnia Pani,1700€

NUMER OFERTY: 1882

Miejsce pracy:

Berlin 12169

Język:

Komunikatywny (Mittlere)

Wyjazd:

11/12/2023

Długość kontraktu:

6-8 tygodni

Oferta dla:

kobiety

Osoba potrzebująca opieki:

kobieta

1700€
+ do 450€
PREMIA ŚWIĄTECZNA

netto na miesiąc

Aplikuj teraz

Warunki:

Palenie dozwolone

Bez prawa jazdy

Pani do opieki

Własny pokój

Bez podnoszenia

Internet

Sprawdzone zlecenie

Miasto

Sklepy w pobliżu

Zwierzęta w domu

Dom

Pomoc rodziny

Premia Świąteczna

Brak wstawania w nocy

Osoba chodząca

PODOPIECZNY

ILOŚĆ OSÓB DO OPIEKI:

1

OPIS

Osobą do opieki jest 92-letnia Pani, która ma 3 stopień niepełnosprawności. Podopieczna waży około 60 kg. Pani cierpi na demencję, inkontynencję, osteoporozę oraz problemy sercowo-krążeniowe. Pani jest osobą w pełni mobilną. Porusza się za pomocą rollatora lub na wózku inwalidzkim kiedy ma słabszy dzień. Pani jest po złamaniu kości udowej. Seniorka nie wymaga wstawania w nocy, ani transferowania. Na wózek, łóżko czy fotel - Pani przenosi się sama, nie powinna za dużo sama chodzić, ale czasem o tym zapomina. Przychodzi fizjoterapeuta na ćwiczenia z Panią. Seniorka nie ma specjalnej diety, żywienie jest tradycyjne. Pani sama się myje i ubiera, większość czynności chce wykonywać sama. Obiady gotuje wnuk seniorki, gotuje bardzo dobrze. Seniorka ogląda dużo telewizji i rozwiązuje krzyżówki. Pani chodzi spać około godziny 23, ale przesypia noce. Opiekunka przygotowuje seniorce śniadania i kolacje. Córka seniorki robi pranie oraz zakupy. W domu jest pies, którym również zajmuje się córka seniorki. Podopieczna potrzebuje pomocy w ubieraniu, rozbieraniu, higienie i pielęgnacji ciała. W pracy w opiece nad osobami starszymi, opiekunka będzie pomagała w sprawach życia codziennego, przygotowywała posiłki, prowadziła dom. Do dyspozycji opiekunki seniorki jest własna sypialnia z dostępem do internetu. Wszystkie sklepy oraz inne obiekty handlowe znajdują się w pobliżu domu.
PODOPIECZNA
PŁEĆ:

kobieta

STOPIEŃ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI:

3

CHOROBY:

Osteoporoza

Inkontynencja moczowa

Demencja

Problemy sercowo-krążeniowe

OPIS PRACY DLA OPIEKUNKI

OPIS STANOWISKA:

Obowiązki w opiece seniora różnią się w zależności od stanu zdrowia podopiecznego. Istnieje podstawowy zakres czynności, które opiekunka do osoby starszej będzie wykonywać na każdym zleceniu. Można je podzielić na trzy podstawowe kategorie:

• Dotrzymywanie towarzystwa i wsparcie emocjonalne – opiekunka powinna stanowić źródło psychicznego wsparcia. Codzienna rozmowa oraz zachęcanie seniora do utrzymania aktywnego trybu życia to bardzo ważne zadania w pracy opiekunki osób starszych w Niemczech.

• Pomoc przy higienie – podopieczny potrzebuje pomocy przy utrzymaniu czystości. Zakres obowiązków związanych z higieną osobistą to m.in.: podawanie jedzenia, pomoc przy codziennej toalecie (mycie ciała, włosów, zębów), wsparcie przy ubieraniu i poruszaniu się, zmienianie podkładów oraz pielucho majtek.

• Obowiązki domowe – praca w Niemczech jako opiekunka wymaga również wykonywania lekkich obowiązków domowych. Wśród nich może znaleźć się przygotowywanie posiłków, robienie zakupów, robienie prania, podwożenie podopiecznego do lekarza czy sklepu i utrzymywanie porządku w pomieszczeniach, w których najczęściej przebywa seniorka.

UDOGODNIENIA DLA OPIEKUNKI:

Własny pokój Rollator Dostęp do internetu Pomoc rodziny Sklepy w pobliżu Wózek inwalidzki

WYMAGANIA

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

Pomoc w ubieraniu Gotowanie Sprzątanie Pomoc w higienie

DODATKOWE WYMAGANIA:

Referencje mile widziane
Aplikuj teraz
© Copyright - My Care Friend

Zadzwoń +48 71 724 20 06