Praca dla opiekunki w Niemczech - do 71-letniej Seniorki,1800€

NUMER OFERTY: 1873

Miejsce pracy:

48431 Rheine, NRW

Język:

Komunikatywny (Mittlere)

Wyjazd:

05/12/2023

Długość kontraktu:

6-8 tygodni

Oferta dla:

kobiety

Osoba potrzebująca opieki:

kobieta

1800€
+ do 450€
PREMIA ŚWIĄTECZNA

netto na miesiąc

Aplikuj teraz

Warunki:

Palenie dozwolone

Bez prawa jazdy

Pani do opieki

Własny pokój

Nowe zlecenie

Internet

Transfer

Miasto

Sklepy w pobliżu

Dom

Własna łazienka

TV

Pomoc rodziny

Wyjazd od zaraz

Premia Świąteczna

Osoba na wózku

PODOPIECZNY

ILOŚĆ OSÓB DO OPIEKI:

1

OPIS

Osobą do opieki jest 71-letnia Pani, która ma 2 stopień niepełnosprawności. Podopieczna waży około 55 kg i ma 1,63 m wzrostu. Pani cierpi na reumatyzm, podwójną inkontynencję oraz jest osobą po udarze, w związku z czym ma problemy z mową. Podopieczna jest osobą poruszającą się na wózku inwalidzkim. Seniorka nie wymaga wstawania w nocy, natomiast wymaga transferowania. Pani nie ma żadnej konkretnej diety, żywienie jest tradycyjne. Lubi w miarę możliwości wyjść na spacer. Pani ma wózek elektryczny wyposażony w komputer mowy. Podopieczna potrzebuje pomocy w ubieraniu, rozbieraniu, myciu, higienie i pielęgnacji ciała. W pracy w opiece nad osobami starszymi, opiekunka będzie pomagała w sprawach życia codziennego, gotowała posiłki, prowadziła dom, robiła zakupy. Do dyspozycji opiekunki jest własna sypialnia z własną łazienką, TV oraz z dostępem do internetu. Wszystkie sklepy oraz inne obiekty handlowe znajdują się w pobliżu domu. Z seniorką mieszka mąż, w pełni samodzielny, który pomaga przy opiece.
PODOPIECZNA
PŁEĆ:

kobieta

STOPIEŃ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI:

2

CHOROBY:

Udar mózgu

Inkontynencja moczowa

Reumatyzm

Inkontynencja kałowa

OPIS PRACY DLA OPIEKUNKI

OPIS STANOWISKA:

Obowiązki w opiece seniora różnią się w zależności od stanu zdrowia podopiecznego. Istnieje podstawowy zakres czynności, które opiekunka do osoby starszej będzie wykonywać na każdym zleceniu. Można je podzielić na trzy podstawowe kategorie:

• Dotrzymywanie towarzystwa i wsparcie emocjonalne – opiekunka powinna stanowić źródło psychicznego wsparcia. Codzienna rozmowa oraz zachęcanie seniora do utrzymania aktywnego trybu życia to bardzo ważne zadania w pracy opiekunki osób starszych w Niemczech.

• Pomoc przy higienie – podopieczny potrzebuje pomocy przy utrzymaniu czystości. Zakres obowiązków związanych z higieną osobistą to m.in.: podawanie jedzenia, pomoc przy codziennej toalecie (mycie ciała, włosów, zębów), wsparcie przy ubieraniu i poruszaniu się, zmienianie podkładów oraz pielucho majtek.

• Obowiązki domowe – praca w Niemczech jako opiekunka wymaga również wykonywania lekkich obowiązków domowych. Wśród nich może znaleźć się przygotowywanie posiłków, robienie zakupów, robienie prania, podwożenie podopiecznego do lekarza czy sklepu i utrzymywanie porządku w pomieszczeniach, w których najczęściej przebywa seniorka.

UDOGODNIENIA DLA OPIEKUNKI:

Własny pokój Własna łazienka Dostęp do internetu Pomoc rodziny Sklepy w pobliżu Telewizor Wózek inwalidzki

WYMAGANIA

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

Pomoc w ubieraniu Transfer Pranie Chodzenie na spacery Gotowanie Sprzątanie Rozmowy Zakupy Pomoc w higienie

DODATKOWE WYMAGANIA:

Referencje mile widziane
Aplikuj teraz
© Copyright - My Care Friend

Zadzwoń +48 71 724 20 06