Opiekunka do osoby starszej z zamieszkaniem - 94-letni Senior,1900€

NUMER OFERTY: 1874

Miejsce pracy:

Baden-Baden 76532

Język:

Dobry (Gute)

Wyjazd:

20/12/2023

Długość kontraktu:

6-8 tygodni

Oferta dla:

kobiety

Osoba potrzebująca opieki:

mężczyzna

1900€
+ do 450€
PREMIA ŚWIĄTECZNA

netto na miesiąc

Aplikuj teraz

Warunki:

Własny pokój

Bez podnoszenia

Palenie niedozwolone

Internet

Sprawdzone zlecenie

Bez dźwigania

Pan do opieki

Miasto

Prawo jazdy wymagane

Dom

TV

Brak dodatkowych osób

Premia Świąteczna

Ogródek

Brak wstawania w nocy

Osoba chodząca

PODOPIECZNY

ILOŚĆ OSÓB DO OPIEKI:

1

OPIS

Osobą potrzebującą opieki jest 94-letni mężczyzna. Pan ma 1 stopień niepełnosprawności. Podopieczny waży około 70 kg i ma 1,68 m wzrostu. Pan jest osobą chodzącą z lekką niepełnosprawnością w chodzeniu. Senior cierpi na choroby układu krążenia, problemy ze słuchem. Senior jest osobą w wielu czynnościach niezależną. Potrzebuje pomocy w pielęgnacji zębów i włosów, lekkiej asekuracji w zakresie mobilności np. wchodzeniu po schodach, podawania leków. Należy zadbać o to aby senior dużo pił ze względu na choroby nerek. Dieta jest tradycyjna. Do zadań opiekunki będzie należało prowadzenie domu, pomoc Panu w sprawach życia codziennego, lekkie prace ogrodowe, robienie zakupów, przygotowywanie posiłków (zdrowych i urozmaiconych), towarzyszenie w wizytach lekarskich, spacerach. Do dyspozycji opiekunki jest własna sypialnia z TV i Wi-Fi. Jest to dom w mieście, w którym Senior mieszka sam.
PODOPIECZNY
PŁEĆ:

mężczyzna

STOPIEŃ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI:

1

CHOROBY:

Problemy ze słuchem

Problemy sercowo-krążeniowe

OPIS PRACY DLA OPIEKUNKI

OPIS STANOWISKA:

Obowiązki w opiece seniora różnią się w zależności od stanu zdrowia podopiecznego. Istnieje podstawowy zakres czynności, które opiekunka do osoby starszej będzie wykonywać na każdym zleceniu. Można je podzielić na trzy podstawowe kategorie:

• Dotrzymywanie towarzystwa i wsparcie emocjonalne – opiekunka powinna stanowić źródło psychicznego wsparcia. Codzienna rozmowa oraz zachęcanie seniora do utrzymania aktywnego trybu życia to bardzo ważne zadania w pracy opiekunki osób starszych w Niemczech.

• Pomoc przy higienie – podopieczny potrzebuje pomocy przy utrzymaniu czystości. Zakres obowiązków związanych z higieną osobistą to m.in.: podawanie jedzenia, pomoc przy codziennej toalecie (mycie ciała, włosów, zębów), wsparcie przy ubieraniu i poruszaniu się, zmienianie podkładów oraz pielucho majtek.

• Obowiązki domowe – praca w Niemczech jako opiekunka wymaga również wykonywania lekkich obowiązków domowych. Wśród nich może znaleźć się przygotowywanie posiłków, robienie zakupów, robienie prania, podwożenie podopiecznego do lekarza czy sklepu i utrzymywanie porządku w pomieszczeniach, w których najczęściej przebywa seniorka.

UDOGODNIENIA DLA OPIEKUNKI:

Własny pokój Dostęp do internetu Telewizor Brak dodatkowych osób

WYMAGANIA

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

Pranie Chodzenie na spacery Gotowanie Sprzątanie Zakupy Pomoc w higienie Administracja leków

DODATKOWE WYMAGANIA:

Referencje mile widziane Prawo jazdy Osoba niepaląca
Aplikuj teraz
© Copyright - My Care Friend

Zadzwoń +48 71 724 20 06