Opiekunka osób starszych Niemcy - do opieki 86-letnia starsza Pani,2025€

NUMER OFERTY: 1872

Miejsce pracy:

Sonthofen, Bayern/Oberallgäu 87527

Język:

Dobry (Gute)

Wyjazd:

05/12/2023

Długość kontraktu:

6-8 tygodni

Oferta dla:

kobiety

Osoba potrzebująca opieki:

kobieta

2025€
+ do 450€
PREMIA ŚWIĄTECZNA

netto na miesiąc

Aplikuj teraz

Warunki:

Palenie dozwolone

Bez prawa jazdy

Pani do opieki

Własny pokój

Nowe zlecenie

Internet

Transfer

Miasto

Sklepy w pobliżu

Mieszkanie

Brak dodatkowych osób

Wyjazd od zaraz

Premia Świąteczna

Osoba na wózku

PODOPIECZNY

ILOŚĆ OSÓB DO OPIEKI:

1

OPIS

Do opieki jest 86-letnia Pani, ważąca około 50 kg, ma 3 stopień niepełnosprawności. Seniorka ma 1,35 m wzrostu. Pani cierpi na inkontynencję i ma nowotwór oraz skoliozę. Seniorka jest osobą poruszającą się na wózku inwalidzkim i wymaga transferu. Wstawanie w nocy występuje, ponieważ Pani potrzebuje pomocy w korzystaniu z toalety. W mieszkaniu znajduje się krzesło toaletowe oraz krzesło prysznicowe. Nie ma żadnej konkretnej diety, żywienie jest tradycyjne. Podopieczna potrzebuje pomocy w ubieraniu, rozbieraniu, higienie i pielęgnacji ciała. W opiece nad osobami starszymi w Niemczech opiekunka będzie pomagała w sprawach życia codziennego, gotowała posiłki, robiła zakupy, prowadziła dom, dotrzymywała towarzystwa podopiecznej. Jest to mieszkanie w mieście, w którym Pani mieszka sama. Do dyspozycji opiekunki jest własna sypialnia z dostępem do Internetu. Sklepy oraz inne obiekty handlowe znajdują się w okolicy spaceru.
PODOPIECZNA
PŁEĆ:

kobieta

STOPIEŃ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI:

3

CHOROBY:

Inkontynencja moczowa

Nowotwór

OPIS PRACY DLA OPIEKUNKI

OPIS STANOWISKA:

Obowiązki w opiece seniora różnią się w zależności od stanu zdrowia podopiecznego. Istnieje podstawowy zakres czynności, które opiekunka do osoby starszej będzie wykonywać na każdym zleceniu. Można je podzielić na trzy podstawowe kategorie:

• Dotrzymywanie towarzystwa i wsparcie emocjonalne – opiekunka powinna stanowić źródło psychicznego wsparcia. Codzienna rozmowa oraz zachęcanie seniora do utrzymania aktywnego trybu życia to bardzo ważne zadania w pracy opiekunki osób starszych w Niemczech.

• Pomoc przy higienie – podopieczny potrzebuje pomocy przy utrzymaniu czystości. Zakres obowiązków związanych z higieną osobistą to m.in.: podawanie jedzenia, pomoc przy codziennej toalecie (mycie ciała, włosów, zębów), wsparcie przy ubieraniu i poruszaniu się, zmienianie podkładów oraz pielucho majtek.

• Obowiązki domowe – praca w Niemczech jako opiekunka wymaga również wykonywania lekkich obowiązków domowych. Wśród nich może znaleźć się przygotowywanie posiłków, robienie zakupów, robienie prania, podwożenie podopiecznego do lekarza czy sklepu i utrzymywanie porządku w pomieszczeniach, w których najczęściej przebywa seniorka.

UDOGODNIENIA DLA OPIEKUNKI:

Własny pokój Dostęp do internetu Sklepy w pobliżu Krzesełko toaletowe Wózek inwalidzki Krzesło prysznicowe Brak dodatkowych osób

WYMAGANIA

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

Pomoc w ubieraniu Transfer Pranie Chodzenie na spacery Gotowanie Sprzątanie Rozmowy Zakupy Pomoc w higienie Pomoc przy korzystaniu z toalety

DODATKOWE WYMAGANIA:

Referencje mile widziane
Aplikuj teraz
© Copyright - My Care Friend

Zadzwoń +48 71 724 20 06