COVID-19 - Środki zapobiegawcze

Opiekunka do osoby starszej – na 6 lub 8 tygodni, 1525€

1525 € netto m-sc Nr: 929
Wyjazd: 03/06/2022
Miejsce pracy: Remscheid, 42857
Długość kontraktu: 6-8 tygodni
Oferta dla: kobiety
Osoba potrzebująca opieki: mężczyzna

PODOPIECZNY

Osobą do opieki jest 88-letni Pan, który ma 4 grupę niepełnosprawności (Pflegegrad). Senior choruje na demencję i inkontynencję. Pan ma dwa sztuczne stawy kolanowe i często odczuwa ból, jego mobilność jest ograniczona. Po mieszkaniu porusza się tylko do toalety, na posiłki i do kuchni. Unika ruchu, który nie jest dla niego konieczny. Dzień spędza w fotelu, oglądając telewizję. Ma również zakładane pampersy, korzysta z toalety. Pan ma również w domu rollator. Opiekunka będzie mu pomagała w codziennych czynnościach. Zakupy można zrobić w pobliskich sklepach. Do dyspozycji opiekunki jest osobny pokój.

WYMAGANIA WOBEC OPIEKUNKI

Znajomość języka niemieckiego: Podstawowa (Grundlegende)
Prawo jazdy: Nie wymagane
Palenie papierosów: Dozwolone (na zewnątrz)
Referencje: Nie

OPIS PRACY DLA OPIEKUNKI

Opis stanowiska: Obowiązki w opiece seniora różnią się w zależności od stanu zdrowia podopiecznego. Istnieje podstawowy zakres czynności, które opiekunka do osoby starszej będzie wykonywać na każdym zleceniu. Można je podzielić na trzy podstawowe kategorie:

• Dotrzymywanie towarzystwa i wsparcie emocjonalne – opiekunka powinna stanowić źródło psychicznego wsparcia. Codzienna rozmowa oraz zachęcanie seniora do utrzymania aktywnego trybu życia to bardzo ważne zadania w pracy opiekunki osób starszych w Niemczech.

• Pomoc przy higienie – podopieczny potrzebuje pomocy przy utrzymaniu czystości. Zakres obowiązków związanych z higieną osobistą to m.in.: podawanie jedzenia, pomoc przy codziennej toalecie (mycie ciała, włosów, zębów), wsparcie przy ubieraniu i poruszaniu się, zmienianie podkładów oraz pieluchomajtek.

• Obowiązki domowe – praca w Niemczech jako opiekunka wymaga również wykonywania lekkich obowiązków domowych. Wśród nich może znaleźć się przygotowywanie posiłków, robienie zakupów, robienie prania, podwożenie podopiecznego do lekarza czy sklepu i utrzymywanie porządku w pomieszczeniach, w których najczęściej przebywa senior.
Wstawanie w nocy: Może się pojawić
Inne osoby w gospodarstwie: Tak, żona
Warunki mieszkaniowe: Do dyspozycji opiekunki jest osobny pokój.

  APLIKUJ O PRACĘ

  Doświadczenie*

  Znajomość języka niemieckiego*

  Pokaż szczegóły zgód
  [cf7sr-simple-recaptcha]

  © Copyright - My Care Friend

  Zadzwoń +48 71 724 20 06