COVID-19 - Środki zapobiegawcze

Opiekunka Niemcy – Wyjazd do rodzeństwa, 1900€

1900 € netto m-sc Nr: 947
Wyjazd: 01/07/2022
Miejsce pracy: 74078 Heilbronn
Długość kontraktu: 3 miesiące
Oferta dla: kobiety
Osoba potrzebująca opieki: para

PODOPIECZNY

Pierwszą osobą wymagającą opieki jest kobieta w wieku 93 lat, cierpiąca na demencję oraz problemy sercowo-krążeniowe. Jej brat ma 87 lat i choruje na Parkinsona i artrozę. Pani porusza się o rolatorze, podopieczny jest na wózku. Dwa razy w tygodniu przychodzi pflegedienst, raz w tygodniu osoba sprzątająca i ogrodnik. Co tydzień przyjeżdża córka podopiecznej i pomaga w zakupach.

WYMAGANIA WOBEC OPIEKUNKI

Znajomość języka niemieckiego: Komunikatywna (Mittlere)
Prawo jazdy: Nie wymagane
Palenie papierosów: Dozwolone (na zewnątrz)
Referencje: Nie

OPIS PRACY DLA OPIEKUNKI

Opis stanowiska: Obowiązki w opiece seniora różnią się w zależności od stanu zdrowia podopiecznego. Istnieje podstawowy zakres czynności, które opiekunka do osoby starszej będzie wykonywać na każdym zleceniu. Można je podzielić na trzy podstawowe kategorie:

• Dotrzymywanie towarzystwa i wsparcie emocjonalne – opiekunka powinna stanowić źródło psychicznego wsparcia. Codzienna rozmowa oraz zachęcanie seniora do utrzymania aktywnego trybu życia to bardzo ważne zadania w pracy opiekunki osób starszych w Niemczech.

• Pomoc przy higienie – podopieczny potrzebuje pomocy przy utrzymaniu czystości. Zakres obowiązków związanych z higieną osobistą to m.in.: podawanie jedzenia, pomoc przy codziennej toalecie (mycie ciała, włosów, zębów), wsparcie przy ubieraniu i poruszaniu się, zmienianie podkładów oraz pieluchomajtek.

• Obowiązki domowe – praca w Niemczech jako opiekunka wymaga również wykonywania lekkich obowiązków domowych. Wśród nich może znaleźć się przygotowywanie posiłków, robienie zakupów, robienie prania, podwożenie podopiecznego do lekarza czy sklepu i utrzymywanie porządku w pomieszczeniach, w których najczęściej przebywa senior.
Wstawanie w nocy: Nie
Inne osoby w gospodarstwie: Nie
Warunki mieszkaniowe: Do dyspozycji opiekunki jest osobny pokój. Na miejscu jest dostęp do Internetu.

  APLIKUJ O PRACĘ

  Doświadczenie*

  Znajomość języka niemieckiego*

  Pokaż szczegóły zgód
  [cf7sr-simple-recaptcha]

  © Copyright - My Care Friend

  Zadzwoń +48 71 724 20 06